yes i wish that we never made it through all the summers

26. november 2010 at 19:16
"nananannaa ^^"
???

prdim přece potají pod peřinou, přátelé.
(že bych začala umět vymejšlet slova na P?)

TAK TEDY.
Vystartovali z bloků jako sprinter Usain Bolt a hned jejich debutové desky Inside In/Inside Out (2006) se prodalo přes dva miliony kusů a sklidila pochvalné kritiky. Řeč je o The Kooks, britském indie kvartetu z Brightonu, který právě chystá třetí desku a jako jedna z hlavních hvězd hrála na festivalu Rock For People 2009.  tududumdum
Všichni čtyři jste studovali na Brighton Institute Of Modern Music. Řekneš nám víc k tomu, jak jste se dali dohromady?
Vzešlo to od tří lidí - byl to Luke (Pritchard - frontman, kytara), Hugh (Harris - kytara) a já. Max (Rafferty - basa, aktuálně však Peter Denton) se přidal až později. Celé to začalo tak, když jsem se dal na cestě vlakem z Londýna do řeči s Hughem. Předtím jsme se vůbec neznali a zjistili jsme, že chodíme na stejnou školu v Londýně a že tam vlastně moc nezapadáme, zajímala nás hlavně muzika. Tak vzniklo naše kamarádství. Nedlouho poté jsme se rozhodli, že se budem hudbě věnovat daleko víc, opustili školu v Londýně a přihlásili se v Brightonu na studium moderní muziky. Tam jsme chodili na podobné kurzy jako Luke, potkávali se na koncertech a navštěvovali i stejný kluby. Řekli jsme si teda, proč společně nezaložit kapelu? Tak nějak vznikli The Kooks.
Jak si představuješ svoji budoucnost a budoucnost kapely třeba za deset let?
Událo se toho kolem nás za tak krátkou dobu tolik, že se deset let zdá jako strašně dlouhá doba. Hlavní je, abychom byli šťastní, nastoupili na pódium a bavili se. Zkrátka abychom dál hráli jako kapela.  A pak je tady ještě druhá věc, daleko aktuálnější, a to abychom nahráli nabušený třetí album. Od toho se odvíjí i naše budoucnost.
Co byla nejsrandovnější věc, kterou jsi kdy o vás slyšel nebo četl?
Tak toho je spousta (povzdechne si). Vtipný je, jak se spousta lidí, která nás vlastně ani nezná vydává za naše dobré kamarády, přitom předtím by nás ani nepozdravili. A co se píše, to si radši ani nepoznamenávám. Radši si toho nevšímáme a necháváme hudbu, ať mluví za nás.
Nějaký vzkaz českým fanouškům?
Hlavně doražte poslechnout si nás, protože milujeme kontakt s publikem a rádi na pódiu vtipkujem, tak buďte připravení. (smích) A těšte se na třetí desku, protože bude ještě lepší, než ty předchozí!

DODATEK
Luke Pritchard (frontman):
"Vůbec nám nevadí nálepka pop. The Kooks jsme založili hlavně proto, že jsme chtěli psát písničky a přinést zase kvalitní popovou muziku, která má duši."
"Jsme ten typ kapely, která sice poničí hotelový pokoj, ale pak po sobě zase uklidí."
"Americké groupies jsou jiné než ty britské. Klidně k vám přijdou a zeptaj se "Čau, chceš do trojky?". Jestli to pro nás odpudivé? Sorry, jestli vám kazíme představy, ale vlastně vůbec ne. Je to moc lákavé."
"Jsem velkej fanoušek Boba Dylana a to se promítá i na mým přístupu k muzice. Hugh je velkej fanda Motown soundu, hlavně svojí hrou na kytaru, protože hrával v jedný soulový kapele. V baskytaře je zas cejtit funk a pak je tu Paul, jehož bubnování je zase ovlivněný The Police a různejma reggae kapelama."
"Miluju, když se muzikanti sejdou a spontánně sdílejí hudbu, ale teď to tak nefunguje, nebo jsme jen na špatné straně barikády.  Občas se na mě lidi kouknou jako že jsem se úplně zbláznil, když jim navrhnu, jestli by si nešli zajamovat. To jsem takhle jednou řekl Calebovi z Kings Of Leon v jednom děsným klubu, kde hrála duc-duc muzika u stolu plnýho vodky, že je za rohem bluesový klub, že je tam jam, ať si jde zapívat. Koukal na mě, jako bych byl z jiné planety a dál tam seděl s těma hnusnejma pseudomodelkama a poslouchal nějakej odpadní hip-hop. Nechápu! Život je moc krátkej, abych znuděně posedával v pochybným klubu."
"Písničky začínáme tvořit většinou od refrénu a pak kolem něj jamujem a něco z toho vyleze. Ty nejlepší vždycky přijdou bez sebemenšího přičinění, prostě bez přemýšlení nebo nějakýho záměru. Nikdy nepíšu nejdřív slova, zdá se mi to moc těžký, chce to ohromnej talent. Musíš bejt jako Dylan nebo Leonard Cohen, abys napsal báseň a pak z toho udělal písničku - výtečnej textař, kterej to v těch slovech cejtí předem."
 


Comments

1 ginger | Web | 26. november 2010 at 20:09 | React

kde bereš tyhle rozhovory :( :D

2 stuart cockburn | 26. november 2010 at 20:14 | React

překládám :D
tak asi ne no.. :D
chceš další? :D

3 ginger | Web | 26. november 2010 at 20:14 | React

neasik !!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.